ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14666594
*
nr 1466 6594
Spegel
förgylld, 125x61 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 21:04:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 11:40:47
1
100 kr
9/5 17:48:28
2
300 kr
9/5 20:44:45
3
200 kr
9/5 20:44:45
2
250 kr (Budbetjänt)
9/5 20:44:55
3
400 kr
9/5 20:56:13
2
450 kr
9/5 20:56:28
2
500 kr
9/5 20:57:11
3
500 kr
9/5 20:57:11
2
500 kr (Budbetjänt)
9/5 20:59:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1466 6594
Spegel
förgylld, 125x61 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 11:40:47 | 1 | 100 kr |
9/5 17:48:28 | 2 | 300 kr |
9/5 20:44:45 | 3 | 200 kr |
9/5 20:44:45 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
9/5 20:44:55 | 3 | 400 kr |
9/5 20:56:13 | 2 | 450 kr |
9/5 20:56:28 | 2 | 500 kr |
9/5 20:57:11 | 3 | 500 kr |
9/5 20:57:11 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/5 20:59:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23